O klubie

W naszym klubie strzelanie ćwiczyć może każdy.

O klubie

Nie potrzebujesz „celnego oka”. Przy strzelaniu bardzo ważna jest koncentracja i kontrolowanie wystrzału. Jeżeli wydaje nam się, że akurat jest idealna i jedyna okazja do wystrzału – często oddajemy szybki i niedokładny strzał. Przed oddaniem druk na tkaninie strzału niezbędne jest dokładne zaplanowanie, rozłożenie wszystkiego w czasie, ocena naszych umiejętności. I tego właśnie chcemy uczyć w naszym klubie. Chcemy skupiać się na dokładności i koncentracji, które są niezbędne do oddawania idealnych strzałów. Na zajęciach dowiesz się, jak skupiać się tylko konkretnym działaniu.

O klubie

Nauczysz się jak wyrzucać z głowy rozpraszacze, które przeszkadzają Ci nie tylko na strzelnicy, ale także w codziennym życiu. Strzelanie nie wymaga najlepszego sprzętu czy wspaniałej kondycji. Kondycja przyda się co prawda w takich konkurencjach, gdzie musimy szybko pokonywać przeszkody, ale w klasycznym strzelectwie najważniejsze jest to, co dzieje się w naszej głowie. I na tym powinniśmy bazować, na tym opierać nasze starania. Bez odpowiedniego nastawienia trudno jest przygotować się do idealnego strzału. Nasza psychika jest niezwykle ważna, dlatego też uczestnictwo w zajęciach to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale przede wszystkich ćwiczenia mózgu. Zajęcia uczą refleksu, celności, koncentracji, skupienia. Uczą też nas zdrowego rywalizowania.

Wpis zawdzięczamy